Důvodů, proč se Vám nepodařila depilace cukrovou pastou, může být několik.

cukrová depilace blog

Potí se ruce

Co dělat:

  1. ruce si umyjte a jemně přepudrujte dětským pudrem
  2. použijte při depilaci špachtli místo rukou

 

Pokožka se potí

V místech kde máme více potních žláz, stačí říct depilace a oni se nastartují a začnou pracovat. Pokožka zůstane zpocená a cukrová pasta na ní nedrží, klouže se.

Co dělat:

  • Pokožku jemně přepudrujte dětským pudrem v tenké vrstvě a dobře rozetřete.
  • Pokud nemáte dětský pudr použijte škrob (ten máme většinou v kuchyni).
  • Pokud nemáte po ruce pudr ani škrob, opláchněte pokožku vodou a dobře otřete do sucha.

 

Chloupky se nepodařilo vytrhnout

1. Nesprávne rozehřátá cukrová pasta

Pokud cukrovou pastu nerozohřeje dostatečně a je příliš tuhá, nespojí se s chloupky a nevytrhne je. Pokud je cukrová pasta příliš tuhá, chloupky se k ní dostatečně nepřilepí a proto se je nepodaří odstranit. Proto je správná teplota cukrové pasty velmi důležitá.

Jaká má být konzistence cukrové pasty?

Po ohřátí je cukrová pasta Nadirah, asi jako hustší med, nesmí téct, tehdy je už příliš ohřátá. Když do nádobky vnoříte špachtli, musí jemně (stačí mírný tlak) proniknout do cukrové pasty. Pokud se Vám špachtle do cukrové pasty nedá ponořit, nebo jen velmi těžko, je třeba ji nechat ještě rozehřát.

Pokud se Vám zdá být při depilaci tužší, rozpracujte ji v rukou. Táhněte ji mezi palcem a ukazováčkem obou rukou. Natahujte ji jako žvýkačku :).

 

2. Chloupky jsou příliš krátké

Pokud začínáte s cukrovou depilaci a naposledy jste si chloupky oholili, nechte si je odrůst alespoň na 0,5cm. Krátké, holené chloupky, jsou příliš pevné a je problém je vytrhnout.

Cukrová pasta Nadirah vytrhne chloupky dlouhé od 2mm. Úspěch depilace, však závisí i od trpělivosti a správné techniky.

Jak to udělat:

Pokud máte krátké chloupky, musíte nechat působit cukrovou pastu na pokožce déle, než u delších chloupcích. Cukrová pasta by neměla být tuhá (čili je třeba ji zahřát na správnou teplotu) a při nanášení i několik krát projít rukou po vrstvě cukrové pasty, aby se dobře s krátkými chloupky spojila, a pak trhnout ve směru růstu. Čím déle ji na pokožce necháte, tím je výsledek lepší.

 

3. Zarostlé chloupky

Cukrová pasta sice při depilaci působí i jako peeling, ale když jsou chloupky vrostlé hlouběji pod kůži, nevytáhne je.

Co udělat:

Den před depilací si udělejte peeling pokožky, aby se vrostlé chloupky uvolnily a při depilaci mohou být odstraněny.

Tip:

Pokud trpíte na zarůstání chloupků, cukrová pasta minimalizuje zarůstání, protože chloupky odstraňuje ve směru růstu. Abyste dosáhli úspěchu, depilace však nestačí. Musíte se o pokožku starat. Dělejte si pravidelně (minimálně 2x týdně) peeling. Pokud máte příliš suchou pokožku, hydratujte ji, bude vláčnější a chloupky lépe prorazí vrchní vrstvu pokožky.

Cukrová pasta nejde odstranit z pokožky

Pokud cukrovou pastu nelze z pokožky strhnout, může být více důvodů:

  • nedostatečný švih při stržení – stržení cukrové pasty je slabé, je třeba ji osdtrániť rychle a svižně, jako když strhne náplast (abyste to měli rychle za sebou a nebolelo to)
  • stržení je kolmo od pokožky, ne vodorovně
  • když nanesete cukrovou pastu na pokožku, zůstanete na konci naneseného místa čekat a až potom trhnete. Když přejdete rukou párkrát po nanesené ploše, jakmile se dostanete na její konec, hned strhnete (nečekat, protože Váš švih, se tím zastavením oslabí)