cukrova-pasta-blog

S přicházejícím teplým a letním počasím, vytahujeme krátké sukýnky, plánujeme dovolené u vody a řešíme, co s našimi chloupky, aby nám pokožka vydržela hladká, alespoň pár týdnů.

 

Patříte k těm, co už mají první úspěšnou cukrovou depilaci za sebou a těší se z krásné a jemné pokožky?

Nebo patříte k těm, pro které je úspěšná cukrová depilace, pravidelnou rutinou? S úsměvem vzpomínáte na dobu, kdy jste se s cukrovou pastou učili pracovat. Nyní si můžete říct, že jste vychytali všechny mouchy :) a nic Vás nepřekvapí.

Co když nastane situace, která Vaše snažení úplně převrátí naruby? Depilace se Vám najednou nedaří, cukrová pasta je jakási jemnější a měkčí. Přemýšlíte, kde děláte chybu?

Ta situace je horké letní období.

Teplota prostředí, ruka a pokožky je mnohem vyšší, než v jiných měsících a to se odráží i na depilaci. Cukrová pasta je citlivá na změnu teploty a přizpůsobuje se jí.

 

Jak depilovat v léte?

Prostředí:

Depilujte v místnosti, ve které je maximálně 25 stupňů celsia. Při vyšší teplotě bude i cukrová pasta teplejší a jemnější, takže můžete mít problém ji udržet v rukou v tužším stavu (hlavně, pokud jste začátečníci a nemáte ještě dostatek zkušeností).

Pokud máte v místnosti příliš teplo a máte doma ventilátor, klidně ho zapněte. Osvěží pokožku, vzduch se ochladí a cukrová pasta nebude taková citlivá, na vyšší teplotu.

Ohřívání:

Neohřívejte cukrovou pastu Nadirah obvyklým způsobem, ale kratší čas. Teplota může být vlažná, případně ji nemusíte ohřívat vůbec. Bude tužší a udrží si tu tuhost déle.

Pokožka:

Pokud jdete depilovat rozpálenou pokožku, bude se na ní cukrová pasta rychleji zahřívat a Vaše snažení bude zbytečné. Zkuste se trochu osvěžit vlažnou nebo chladnější vodou, a až potom začněte s depilací.

Depilační technika:

V tomto období, se Vám bude někdy depilovat rukou těžší (teplé ruce, pokožka, prostředí). Zkuste využít i ostatní techniky. Místo techniky rukou, zkuste použít techniku špachtlí. Špachtle je o něco chladnější než ruce.

Pokud už opravdu nic nefunguje, technika pomocí depilačních pásků to jistí. Ta fungovat bude.

 

Jakou cukrovou pastu používat v létě?

Pokud při depilaci rukou používáte cukrovou pastu Nadirah Profi, tak v příliš teplém období, Vám to může jít těžší. Použijte ji na místa na těle se sušší a chladnější pokožkou, jako jsou nohy.

Na ostatní části těla je vhodnější cukrová pasta Nadirah Normal, hlavně na místa jako podpaží, tvář, bikiny, brazilská depilace, u mužů břicho a záda.

V případě, že depil pouze pomocí depilačních pásků, můžete používat cukrovou pastu Nadirah Profi.

Při depilaci nespěchejte, po nanesení cukrové pasty na pokožku, přiložte pásek a nechte ho pár vteřin, aby měla cukrová pasta dostatek času spojit se s chloupky.

Platí pravidlo: čím déle necháte cukrovou pastu působit, tím je výsledek lepší a vytrhne více chloupků.