Nepřestávejte ani po létě. Pravidelná depilace vám přinese několik výhod.

Teplého sluníčka pomalu ubývá a začínáte si oblékat dlouhé a teplejší oblečení. Nedepilované chloupky se dají schovat pod dlouhé šaty a jaksi se jimi přestáváte zabývat. Je to dobré nebo špatné? Spíše si třeba položit otázku, co chcete dosáhnout.

Jde vám jen o narychlo oholené chloupky, které řešíte každý 2-3 den nebo o dlouhodobou péči o svou pokožku?

V případě, kdy je pokožka v pořádku a nejsou s ní žádné problémy, není důvod hledat nějaké jiné řešení, tedy pokud vám nevadí, že se musíte holit každý 2-3 den. Je však otázka, zda je i toto řešení.
Při holení se spolu s chloupky odstraňuje i ochranná vrstva pokožky. Příliš častým holením má pokožka problém, si tuto ochranu vybudovat, a proto začne být citlivá a reaguje podrážděně. Přesně toto končí zarudnutím pokožky, pálením, svěděním a nehezkými skvrnami.

Pravidelná cukrová depilace nám přináší mnohem více výhod, než si myslíme.

  • Pokud se pravidelně chloupek vytrhává, tak se oslabuje jeho kořínek, čímž se růst zpomaluje, až se časem úplně zastaví. Pokud depilujete jen 2-3 měsíce v roce, a pak používáte žiletku nebo chloupky neřešíte vůbec, kořínek se vzpamatuje a růst se obnoví. Co z toho plyne? Pokud je depilace pravidelná, tak po čase na pokožce vznikají holá místa “mapy”, kde chloupky přestávají růst.

  • Pravidelnou cukrovou depilací jsou chloupky mnohem jemnější a bledší, takže i samotná depilace probíhá mnohem rychleji a mine se méně cukrové pasty. Je rozdíl vytrhnout pevný a hrubý chloupek oproti jemnému a bledému, který skoro vůbec není vidět.

  • Pravidelnou depilací si pokožka zvykne a bolestivost vnímáte mnohem méně, místy vůbec.

  • Čas mezi depilacemi se prodlužuje z 2 týdnů na 3-4 týdny.

  • Pokud máte po holení problémy s pokožkou, je příliš citlivá, projevují se na ní alergické reakce v podobě skvrn, zarudnutí nebo svědění, pravidelná cukrová depilace vám tento stav nezhorší, naopak pokožce pomůže. Mezi dvěma depilacemi dostatek času, který potřebuje na regeneraci.

  • Pokud si pravidelně odstraňujete chloupky, tak vás nepřekvapí žádná situace, kde musíte odhalit nohy nebo podpaží i s chloupky.

  • Nemusíte narychlo používat žiletku, což pravděpodobně nechcete, neboť vám zas budou růst pichlavé a nepříjemné chloupky a mohou se vám vrátit problémy s pokožkou a chloupky, které cukrová depilace pomohla upravit.

A co nevýhody pravidelné depilace?

Když jsem nad nimi přemýšlela, jediné co mě napadlo, byl čas věnovaný depilaci a nákup cukrové pasty. Z hlediska pokožky a ošetření jsem nevýhodu nenašla. Těžko však říci, zda v tomto případě mohu hovořit o nevýhodě. Vždyť čas, který strávíte činností, která vám přináší dobrý pocit, případně vám pomůže vyřešit dlouhodobý problém, asi nenazvu nevýhodou. Spíše – vyplatí se to :)

Vaše Alica