Brazilská depilace

Brazilská depilace vyžaduje trpělivost a hlavně zkušenosti. Můžete si vybrat ze dvou možností, pokud chcete tuto proceduru podstoupit.

Návštěva kosmetického salonu nebo si ji udělat doma. Pokud jste návštěvu salonu zavrhli, ať už z osobního důvodu, nebo se ve Vašem okolí žádný nenachází, přečtěte si naše informace, které byste měli vědět, pokud se chcete do této depilace pustit doma.

Pokud nemáte žádné zkušenosti s depilací (ať už se rozhodnete pro vosky, nebo cukrovou pastu), nezačínejte depilovat v oblasti intimních partií. Nejprve si depilaci zkoušejte na jiných částech těla (nejlépe na nohou), a až když techniku zvládnete, pak začněte s brazilskou depilací.

????????????????????????????????????

Depilace a příprava

Abychom se vyhnuli případným rizikům spojeným s depilací intimních partií, je třeba si pokožku před depilací připravit a během ní dodržovat určité zásady depilace.

O jakých rizicích je řeč?

Zanesení bakterií při depilaci, zhoršení stavu pokožky, nedostatečná praxe s depilací (s technikou kterou jste si vybrali).

Jak toto riziko minimalizovat?

Důležitá je hygiena – brazilská depilace by se měla provádět pouze na zcela čisté pokožce. Před depilací je třeba pokožku očistit ve sprše, intimním čistícím gelem, dobře teplou vodou osprchovat a vytřít jemně do sucha. Nejprve si vše nachystejte na depilaci, a pak si dobře vymyjte ruce, abyste se pokožky dotýkali, jen čistýma rukama.

Odstraňování chloupků – měli byste zvážit, jakou formu použijete (holení, vosky, cukrovou pastu). Je důležité sledovat reakce pokožky, jak se chová a vypadá po depilaci. Případně vyzkoušet více forem odstraňování chloupků a vybrat si tu, která vám nejvíce vyhovuje.

Během depilace – dodržujte návod od výrobce, depilujte jemně opatrně. Je zde velmi citlivá pokožka, která reaguje na vyšší tlak zarudnutím, podlitinky. Odstraňujte chloupky po menších plochách, zvláště pokud je Vaše pokožka velmi citlivá.

 

Jak pečovat o pokožku po depilaci

Ošetření po depilaci:

pokožka musí i po depilaci zůstat čistá. Použijte jen teplou vodu (ne horkou), bez intimních gelů. pokožka je čistá, chceme jen odstranit lepkavou vrstvu z depilace. Nepoužívejte intimní gely, mohou obsahovat látky, které pokožku podráždí. Totéž platí i o tělových mlécích.

Pokud je Vaše pokožka po depilaci citlivá a je více podrážděná (velmi červená), použijte Aloe Vera gel, který má protizánětlivé a zklidňující účinky. Pokud máte pokožku suchou a potřebujete ji něčím ošetřit, použijte spíše čisté tělové máslo – bambucké, kakaové nebo kokosový olej.

Pokožky se zbytečně nedotýkejte rukama (na rukou je množství bakterií), je třeba ji nechat minimálně 12-24 hodin v klidu se zregenerovat. Pokožka potřebuje dýchat, aby se zregenerovala a proto si třeba pečlivě vybírat i spodní oblečení. Nejlepší je bavlněné a volnější, ale hlavně čisté. Pozor na krajkové a umělé materiály, pokožka pod nimi nedýchá a zvyšuje se její podráždění. Může velmi zčervenat a vyházet se vyrážkami.

Pokud je to možné, po použití toalety se opláchněte v čisté teplé vodě, alespoň v den depilace.

Nejideálnější čas na brazilskou depilaci je podvečer nebo večer před spaním, abyste si nemuseli oblékat spodní oblečení, ale dáte si volné bavlněné pyžamo.

Sexuální aktivity:

i když vás to může lákat :) po depilaci se vyhněte sexuálním praktikám alespoň 12-24 hodin, dokud se pokožka neuklidní. Při sexu dochází ke tření, což může citlivou pokožku ještě více podráždit a zároveň, může dojít k přenosu bakterií, čímž se zvyšuje riziko vzniku bradaviček, či poranění pokožky. I zde platí hygiena, neboli čistá pokožka, u obou partnerů.

 

Kdy se brazilská depilace nedoporučuje

V jakých případech brazilská depilace není vhodná?

  • Vystouplé znaménka – je třeba je obejít.
  • Bradavice – depilace je nevhodná, mohou se rozšířit, nejprve je třeba vyřešit problém, a až potom uvažovat nad depilací.
  • Gynekologické problémy (záněty, candidóza …) – depilace je nevhodná, problém je třeba dobře přeléčit, a až po konzultaci s lékařem podstoupit depilaci.
  • Herpes – depilace je nevhodná, stav se může zhoršit a herpes rozšířit, potřebná důkladná léčba a konzultace s lékařem.
  • Svědění, štípání – příznak podrážděné pokožky (zarudnutí) – depilace je nevhodná, stav se může zhoršit a přejít do zánětu. Zkonzultovat s lékařem příčiny problému a případně přeléčit.

 

Metody odstraňování chloupků


Na odstraňování chloupků nám trh nabízí různé metody a techniky. Je však třeba zvážit, na jakou část těla je chceme použít. Ne všechny jsou vhodné i na brazilskou depilaci.

Vosky – jsou příliš horké 50-55˚C, což je pro jemnou pokožku vysoká teplota. Zhoršují zarůstání chloupků (protože odstraňují chloupky proti směru růstu, čímž narušují jejich přirozený růst), jsou v nich použity i syntetické látky, což může zvýšit podráždění. Zvyšují riziko poranění pokožky, protože se přilepí na pokožku a nesprávnou manipulací při stržení, může dojít k poranění.

Cukrová pasta – svým přírodním složením a teplotou, maximálně vyhovuje citlivé a jemné pokožce. Směr vytržení chloupků nezhoršuje problémy se zarůstáním, ale naopak ho upravuje a minimalizuje.

Krémy – vzhledem na jejich chemickou strukturu, vůbec nejsou vhodné do těchto partií

Holení – velmi krátkodobý efekt, navíc vyrůstání chloupků je spojeno s nepříjemnými pocity svědění a píchání, zhoršují zarůstání chloupků. Holení nejvíce zvyšuje riziko vzniku problémů s pokožkou, protože žiletka spolu s chloupky, seškrábe i vrchní ochrannou vrstvu pokožky. Častokrát není dostatečně ostrá a podráždění pokožky se zhoršuje. Nejdůležitějším rizikovým faktorem je kontaminovaná žiletka, se kterou se holí i jiná část těla (měla by být čistá a vydezinfikován).

Epilační strojek – efekt je sice dlouhodobější, ale procedura je příliš bolestivá, aby se dala zvládnout v těchto partiích :)

Epilace (laser, IPL) – tyto procedury jsou velmi časově a finančně náročné, bez zaručeného výsledku.

 

Pokud nemáte dostatek informací a zkušeností s brazilskou depilací, přečtěte si náš eBook: Brazilská depilace doma. Naleznete v něm všechny informace a praktické zkušenosti i s postupem, jak si udělat brazilskou depilaci doma. Více informací o ebook najdete na tomto odkazu zde.