Na základě čeho je třeba rozhodovat a proč?

Při výběru cukrové pasty musíme vzít v úvahu, několik faktorů:

Zkušenosti

Jsou nejdůležitější faktor. Od nich závisí, jakou cukrovou pastu si máte vybírat. Když je nemáte, můžete si stále kupovat vychválené cukrové pasty, ale pokud jsou vyrobeny pro profesionály a jsou jemné konzistence, Vám budou k ničemu. Můžete je použít na depilaci pomocí pásků. No technika rukou Vám nepůjde. Proč? Nemáte dostatečně vypracovaný cit a správný švih s cukrovou pastou. Toto se nabývá praxí.

V začátcích pracujete mnohem pomaleji a stržení švihem se jen učíte. Jemná pasta by se Vám v rukou roztekla, nalepila se na pokožku a nešla strhnout. S jemnou pastou musíte pracovat rychle a svižně. Pak to jde. Proto jsou pro začátky lepší pasty, které jsou tužší. Tím, že je pasta pevnější, lépe drží tvar a vy se můžete soustředit na správné stržení. Pozor však na příliš tuhé pasty, protože s těmi musíte příliš tlačit, abyste pastu rozetřeli, vy se tím tlačením na pokožku, příliš naděláte a chloupky se správně z pokožky nevytáhnou, častokrát se stane, že se spíše ulomí.

Teplota pokožky

Teplota pokožky je na našem těle různá. V oblasti, kde je teplota nižší (například nohy), cukrová pasta se chová úplně jinak, než v intimních partiích nebo v podpaží, kde je teplota o něco vyšší a pokožka je tam jemnější a měkčí.

Při výběru cukrové pasty, to musíte vzít v úvahu.

Začátečníci a mírně pokročilí v depilaci cukrovou pastou, by měli vyhledávat cukrové pasty, které jsou pevnější (lépe drží tvar a neroztéká se) – cukrová pasta Nadirah Normal. Při depilaci, nicméně, i tak uvidí rozdíl, protože na sušších a chladnějších plochách (nohy, ruce …) je pasta o něco pevnější, než v místech s teplejší a měkčí pokožkou.

Pokud již máte dostatečné zkušenosti a techniku rukou ovládáte, můžete na sušší plochy vybírat cukrovou pastu, která je jemnější (Cukrová pasta Nadirah Profi) a na plochy, kde je pokožka měkká a je teplejší (podpaží, bikiny ..), tam používat pevnější cukrovou pastu (Cukrová pasta Nadirah Normal)

Profesionální kosmetičky, které s cukrovou pastou dělají již několik let, používají cukrovou pastu Nadirah Profi, která je mnohem jemnější a depilaci zvládnou perfektně.

Roční období

Roční období je důležitý faktor při výběru cukrové pasty, dokonce může ovlivňovat i techniku ​​depilování. V letním období, kdy je příliš teplo, i tuhé pasty jsou jemnější, protože se přizpůsobí teplotě prostředí. Když je teplota v místnosti od 25-30 stupňů, pasta je mnohem jemnější, než v zimě, kdy je místnost vyhřátá do 25 stupňů. Proto i mnoho profesionálů v tomto období, sáhne raději po tužší pastě, aby se jim lépe depilovalo. Hlavně v partiích s teplejší a měkčí pokožkou (podpaží, bikiny, brazilská depilace).

Když je příliš teplo, může se Vám stát, že technika rukou Vám nepůjde vůbec, protože klientky budou rozpálené a zpocené, jak i Vaše ruce. Tehdy je lepší použít techniku ​​s pomocí depilačních pásků nebo využít techniku ​​pomocí špachtle (i když ji jindy nepoužíváte).

Zimní období se sebou nese chladnější prostředí, kdy může cukrová pasta mírně přituhovat (hlavně v oblasti se sušší pokožkou – nohy). Zde můžete upřednostnit cukrovou pastu Nadirah Profi, pokud máte dostatečnou praxi.

Technika depilace

Pokud při depilaci používáte techniku rukou, musíte vybírat cukrovou pastu podle 1, 2 a 3 faktoru.

Pokud používáte, pouze techniku pomocí depilačních pásků, zde v podstatě nemusíte řešit, jaké je roční období, či teplotu pokožky, protože cukrovou pastu rozetřete pomocí špachtle, přiložíte pásek a strhnete.

Technika pomocí špachtle Vám zase může pomoci hlavně v létě, v místech kde je příliš teplá a jemná pokožka, a Vaše ruce jsou rozpálené. Dobrým pomocníkem je i v místech, kde se rukou těžší dostanete. Tato technika je vhodná spíše na menší plochy, kde je pokožka teplejší.