Na základě čeho je třeba rozhodovat a proč?

Při výběru cukrové pasty musíme vzít v úvahu, několik faktorů:

Zkušenosti

Jsou nejdůležitější faktor. Od nich závisí, jakou cukrovou pastu si máte vybírat. Když je nemáte, můžete si stále kupovat vychválené cukrové pasty, ale pokud jsou vyrobeny pro profesionály a jsou jemné konzistence, Vám budou k ničemu. Můžete je použít na depilaci pomocí pásků. No technika rukou Vám nepůjde. Proč? Nemáte dostatečně vypracovaný cit a správný švih s cukrovou pastou. Toto se nabývá praxí.

V začátcích pracujete mnohem pomaleji a stržení švihem se jen učíte. Jemná pasta by se Vám v rukou roztekla, nalepila se na pokožku a nešla strhnout. S jemnou pastou musíte pracovat rychle a svižně. Pak to jde. Proto jsou pro začátky lepší pasty, které jsou tužší. Tím, že je pasta pevnější, lépe drží tvar a vy se můžete soustředit na správné stržení. Pozor však na příliš tuhé pasty, protože s těmi musíte příliš tlačit, abyste pastu rozetřeli, vy se tím tlačením na pokožku, příliš naděláte a chloupky se správně z pokožky nevytáhnou, častokrát se stane, že se spíše ulomí.

Teplota pokožky

Teplota pokožky je na našem těle různá. V oblasti, kde je teplota nižší (například nohy), cukrová pasta se chová úplně jinak, než v intimních partiích nebo v podpaží, kde je teplota o něco vyšší a pokožka je tam jemnější a měkčí.

Při výběru cukrové pasty, to musíte vzít v úvahu.

Začátečníci a mírně pokročilí v depilaci cukrovou pastou, by měli vyhledávat cukrové pasty, které jsou pevnější (lépe drží tvar a neroztéká se) – cukrová pasta Nadirah Normal. Při depilaci, nicméně, i tak uvidí rozdíl, protože na sušších a chladnějších plochách (nohy, ruce …) je pasta o něco pevnější, než v místech s teplejší a měkčí pokožkou.

Pokud již máte dostatečné zkušenosti a techniku rukou ovládáte, můžete na sušší plochy vybírat cukrovou pastu, která je jemnější (Cukrová pasta Nadirah Profi) a na plochy, kde je pokožka měkká a je teplejší (podpaží, bikiny ..), tam používat pevnější cukrovou pastu (Cukrová pasta Nadirah Normal)

Profesionální kosmetičky, které s cukrovou pastou dělají již několik let, používají cukrovou pastu Nadirah Profi, která je mnohem jemnější a depilaci zvládnou perfektně.

Roční období

Roční období je důležitý faktor při výběru cukrové pasty, dokonce může ovlivňovat i techniku ​​depilování. V letním období, kdy je příliš teplo, i tuhé pasty jsou jemnější, protože se přizpůsobí teplotě prostředí. Když je teplota v místnosti od 25-30 stupňů, pasta je mnohem jemnější, než v zimě, kdy je místnost vyhřátá do 25 stupňů. Proto i mnoho profesionálů v tomto období, sáhne raději po tužší pastě, aby se jim lépe depilovalo. Hlavně v partiích s teplejší a měkčí pokožkou (podpaží, bikiny, brazilská depilace).

Když je příliš teplo, může se Vám stát, že technika rukou Vám nepůjde vůbec, protože klientky budou rozpálené a zpocené, jak i Vaše ruce. Tehdy je lepší použít techniku ​​s pomocí depilačních pásků nebo využít techniku ​​pomocí špachtle (i když ji jindy nepoužíváte).

Zimní období se sebou nese chladnější prostředí, kdy může cukrová pasta mírně přituhovat (hlavně v oblasti se sušší pokožkou – nohy). Zde můžete upřednostnit cukrovou pastu Nadirah Profi, pokud máte dostatečnou praxi.

Technika depilace

Pokud při depilaci používáte techniku rukou, musíte vybírat cukrovou pastu podle 1, 2 a 3 faktoru.

Pokud používáte, pouze techniku pomocí depilačních pásků, zde v podstatě nemusíte řešit, jaké je roční období, či teplotu pokožky, protože cukrovou pastu rozetřete pomocí špachtle, přiložíte pásek a strhnete.

Technika pomocí špachtle Vám zase může pomoci hlavně v létě, v místech kde je příliš teplá a jemná pokožka, a Vaše ruce jsou rozpálené. Dobrým pomocníkem je i v místech, kde se rukou těžší dostanete. Tato technika je vhodná spíše na menší plochy, kde je pokožka teplejší.

Tento obsah je určen jen pro členy portálu. Pokud už jste členem, prosíme, přihlaste se. Noví uživatelé se mohou registrovat níže.