starostlivost-depilace

Depilovaná pokožka zůstane zdravá a krásná, hlavně pravidelnou péčí. Depilací se péče o pokožku nekončí, právě naopak. Pokožka je po depilaci citlivá a podrážděná, a proto velmi citlivě reaguje na kosmetické přípravky, či oblečení.

Po depilaci alespoň 12 hodin nevystavujte pokožku slunci, nenavštěvujte sauny nebo masáže. Vyhýbejte se sportování, případně zvýšené tělesné aktivitě. Dopřejte pokožce odpočinek ve formě relaxace.

Jak se tedy o pokožku po depilaci postarat?

Ideálním přípravkem je Aloe Vera. Tato rostlinka v sobě obsahuje řadu vitamínů (B, betakaroten, vitamin C, E), minerálů (hořčík, zinek, vápník, draslík, selen), živin a dalších účinných látek.

 

Účinky Aloe vera:

  • protizánětlivé – tlumí otoky, záněty
  • tiší bolest – má analgetické, anestetické účinky
  • léčí – popáleniny
  • antibakteriální, antivirové účinky, zlepšuje imunitu

Kombinace látek napomáhá utišit bolest, zklidnit podrážděnou pokožku (i od slunce) a je výborným pomocníkem, i při bodnutí hmyzem (potlačuje svědění). Má dezinfekční účinky a působí proti bakteriím, či plísním.

 

Péče o pokožku

Alespoň 12 hodin po depilaci, není vhodné se oblékat do těsných a umělých materiálů.

Platí to io nylonových punčoškách – pokožka pod nimi nedýchá, může dojít k podráždění a objeví se nepěkné červené vyrážky, v místě vytržení chloupku.

S depilací je mnohdy spojený problém, se zarastajúcimi chloupky. Tento stav se může zhoršovat nesprávnou technikou depilace, nebo holením. Tento problém se dá redukovat a také odstranit. Chce to však trpělivost, ale hlavně péči.

Pravidelným používáním peelingu (2-3 krát týdně) uvolníte zarůstající chloupky, které pak při depilaci odstraníte. Nevybírejte zarostlé chloupky pomocí nehtů, špendlíků … Poškodíte pokožku, vzniknou krusty a mohou zůstat i jizvy.

Procentuální nejvíce problémů se zarastajúcimi chloupky jsou na nohou, protože je tam pokožka velmi suchá a chloupky nedokážou proniknout, přes vrchní vrstvu pokožky.

A nakonec nesmíme zapomenout na ošetření hydratačními kosmetickými přípravky, které zabraňují vysušování pokožky.

Ošetření – intimní partie, bikiny

Byli jste na depilaci třísel nebo jste podstoupili “brazilku”? V těchto místech je pokožka velmi jemná a hebká, proto je nutná po depilaci, i zvýšená péče. Pozor na klasické mýdla, nedoporučují se v intimních partiích používat vůbec, protože mění PH pokožky, což může způsobit zdravotní komplikace (záněty, plísně …). Po depilaci je třeba udržovat pokožku v čistém prostředí. Úplně stačí teplá čistá voda.

Výběr vhodného spodního prádla, je velmi důležitý. Depilovaná pokožka je v přímém kontaktu se spodním prádlem, a proto je potřené vybírat si prádlo, která je volnější (aby mohla pokožka dýchat) a z kvalitních materiálů (nejlépe z bavlny).

Pokud nevíte odolat bikinám, zda jemným krajkám, nedávejte si je alespoň 12 hodin po depilaci. Omezte jejich nošení jen na pár hodin, i to ne každý den. Pokožka bez chloupků je mnohem citlivější a umělé materiály ji mohou podráždit.