Správné rozehřátá cukrová pasta

Pokud máte problém s tím, že Vám při depilaci cukrová pasta nevytrhla všechny chloupky nebo vytrhla málo, zkuste se držet těchto zásad.

Pokud je cukrová pasta ohřátá slabě a je příliš tuhá, tak se k chloupkům nedostane dostatečně blízko. Platí to zejména tehdy, když jsou chloupky krátké a oholené.

Technika rukou

Se slabě rozehřátou, čili tužší pastou se Vám v začátcích depiluje snadněji, protože pasta se lépe drží v ruce, neroztéká se.

Časem, když nabudete lepší praxe, zvládnete bez problémů depilaci i s více rozehřátou pastou, která bude jemnější, je to o cviku.

Pro lepší výsledek depilace je však lepší, pokud je pasta rozehřátá na správnou teplotu, protože se lépe dostane k chloupkům. A proto si v začátcích pomáhejte špachtlí nebo pásky.

Technika pásky

Při této technice se nemusíte trápit, zda se Vám pasta rozteče, protože zde používáte na depilování pouze pásky, což je o něco jednodušší.

Jaká je správně rozehřátá cukrová pasta?

Je příjemně teplá, spíše méně než více.

Když ponoříte špachtli do nádobky s cukrovou pastou, cítíte slabší odpor, špachtle se ponoří bez většího tlaku. Pokud musíte příliš tlačit, ještě není dostatečná teplota. Třeba si to v začátcích depilace vyzkoušet, jak Vám to jde s méně rozehřátou pastou a jako s více rozehřátou.

Když ji vytáhnete z nádobky a stáhnete do ruky, konzistence je tužší než med (asi jako měkká plastelína, i o něco více).

Po nanesení na pokožku Vám pasta ještě trošku přituhne, protože se přizpůsobí teplotě prostředí a pokožky.

Dejte však pozor, abyste cukrovou pastu nerozehřáli příliš. Pokud vidíte, že je zcela řídká a teče, nedávejte ji na pokožku a nechte ji mírně vychladnout. Není dobré ji však často přehřívat, protože se časem znehodnocuje a přestává depilovat.

Dopřejte cukrové pastě čas, aby se spojila s chloupky

Toto je nejčastější problém, který Vás potká. Při depilaci nespěchejte.

Cukrová pasta potřebuje čas, aby se s chloupky spojila, pokud jí ho dopřejete, vytrhne i krátké a hrubé chloupky.

Co to znamená?

Když cukrovou pastu nanesete na pokožku, pár krát přejděte po nanesené části rukou a nechte ji tam alespoň 5-10 sekund.

Můžete ji nechat i déle, závisí to na délce a tloušťce chloupků.

Zásada: čím ji necháte na pokožce déle, tím je výsledek lepší. Při depilaci se nemusíte bát, že Vám pasta na pokožce ztuhne a nebudete ji moci odstranit.