zosvetlenie-pokožky-prírodné-prípravky

Na některých místech na našem těle se hromadí pot a nečistoty, a tím pádem přirozeně ztmavnou, nebo jsou sušší. Největším problémem bývá tmavší pokožka v oblasti podpaží. Přirozeně se nám tvoří i suchá kůže v oblasti loktů a kolen. Jak však vyřešit tento delikátní kosmetický problém? Viz jednoduché domácí tipy, které by vás měly zbavit právě tmavší pokožky.

Aloe vera

pokožka-a-aloe-vera

Aloe vera výrazně pomáhá např. při spálení od slunce, ale také je aloe gel velmi užitečný při léčbě suché a tmavší pokožky. Stačí, když gel nanesete na problémová místa v silnější vrstvě alespoň na 20 minut a poté opláchnete. Takovou každodenní péčí se po pár dnech dostaví výsledky.

Jedlá soda

pokožka-a-soda-bikarbóna

Vše, co musíte udělat, je smíchat 1 díl vody a 3 díly sody. Vznikne vám hustší pasta, kterou můžete nanášet dvakrát denně.

Citrónová šťáva

pokožka-a-citron

Je to vynikající exfoliační činidlo a vše, co potřebujete udělat, je vytisknout trochu šťávy z citronu a aplikovat ji na tmavá a suchá místa. Nechte působit po dobu 15-20 minut a poté omyjte.

Cukr a olivový olej

cukrový-peeling-krásna-pokožka

Malé granulky cukru účinně pomáhají odstranit suchou a odumřelou kůži, přesně jako peeling. Můžete si vytvořit hustou pastu z cukru a olivového oleje. Jemně masírujte suchou oblast po dobu 5-10 minut a umyjte.

Okurková šťáva

pokožka-a-uhorka

Velmi účinné, pokud se chcete zbavit tmavého podpaží. Smíchejte okurky, citrónovou šťávu a trochu kurkumy a aplikujte na podpaží.

Mléko a tvaroh

pokožka-a-mlíko

Směs mléka a tvarohu může být velkým bojovníkem proti tmavým a suchým místům.

Mandlový olej

pokožka-a-mandlový-olej

Jednoduchá masáž tmavých oblastí pomocí mandlového oleje a vaše pokožka bude světlejší a hebčí.

Brambory

pokožka-a-brambory

Nastrouhané brambory smíchejte s trochou vody a tuto směs aplikujte na tmavé a suchá místa. Díky enzymům, které brambory obsahují, se suchá a odumřelá kůže rychleji odstraní.